معصومه عظیمی - رتبه 3 کنکور سراسری

سلام عرض می کنم خدمت همه ی پدر و مادرهای عزیز، یک بار دیگر جسارت کردم در جمع پدرها و مادرهای عزیز صحبت کنم.
سال اول دبیرستان بودیم بعد از این که کارنامه های ترم اول را دادن البته موفقیت حساب نمی شد موفقیت خیلی کوچک بود که علت موفقیت من را پرسیدند که چه بود .
حقیقتش پله هایی بود برای موفقیت ، این خیلی اهمیت داره که آدم توی زندگیش هدف داشته باشه (استراتژی روشنگران) و آینده ی خوبی را برای خودش در نظر بگیره. این بهش کمک می کنه که همه ی اون سختی ها را راحتر تحمل کند .
این خیلی مهمه که آدم آینده خودش را بدونه و این باعث می شه که هیچ وقت دست از تلاش برنداره . به هر حال اون توانایی را که خدا به ما داده ، اون علمی که درهاش به روی ما باز شده با تلاش ما باید بهش دست پیدا کنیم .
حقیقتش جا داره که از همه تشکر کنم از خانواده ی عزیزم از مادرم که همیشه حامی من بود ، پدرم و خواهر های خوب وگلم .
مدرسه که خوب ، به هر حال مدیریت و معلم ها، واقعاً می گم بدون نقص همه ی کارها شون را انجام می دادن و مشــاورین برنامه ریزی و انگیزشی.
معلم فیزیکم خانم علیجانی به خصوص می گم که سال پیش دانشگاهی پا به پای من فیزیک خوند ، که من احساس تنهایی نکنم که من کم نیارم تو سختی هایی که توی این راه است .
عرصه بزرگیه ، سخته ، رقابت زیاده این که با کمک همه ی شما پدر ، مادرها تا بچه ها این مسیر رو طی کنند.
امیدوارم همه بچه هاتون ، در این مرحله که یه مرحله ی کوچیکیه به موفقیت های خیلی بزرگتر دست پیدا کنند. و مثل من زحمت های پدر ، مادرهاشون را جبران کنند.
من فقط خوشحال شدم که شرمنده ی پدر و مادرم نیستم و کادر مدرسه برام همه شون زحمت کشیدن ، امیدوارم همه تون هم قدر موقعیتی که برای بچه هاتون پیش اومده بدونید .
شرایط خیلی خوبیه برای این که بچه ها بتونند آینده ای که براشون دارند دست پیدا کنند.کادر خوبی اینجا جمع شدن ، مدیریت محترم ، سرکار خانم بیگدلی و معلم های خوبی که واقعاً لحظه به لحظه کنار بچه ها هستند. من هم امیدوارم خیلی زود بچه ها به همین جا برسند که این براشون مهم باشه که شرمنده زحماتی که دیگران برامون کشیدند نباشند
------------------------------
صحبت های مادر معصومه عظیمی در جلسه انجمن
سلام عرض می کنم خدمت همه ی اولیاء گرامی ، 6 سال پیش وقتی که دختر اولم رو آوردم اینجا ثبت نام کردم . آرزو داشتم که یه روزی به عنوان مادر یه دانش آموز به اصطلاح برتر بیام اینجا بایستم برای شما صحبت کنم خدا را شاکرم که این نعمت و این توفیق رو به من داد و به آرزوم رسیدم .خدا رو شکر.
برای رسیدن به این آرزوی بزرگ خوب خیلی ها همراهی کردن خیلی ها کمک کردن به ما شاید بدونید همه تون که من چهار تا دخترم توی این مدرسه درس خوندن و هر کدومشون الحمد لله یکی از یکی بهتر شد تا حسن ختامش که معصومه بود .
دختر اولم که مهندسی برق قبول شد ، دومی که پزشکی قبول شد ، سومی تا سال سوم اینجا بود که بنا به علاقه خودش تغییر رشته داد و رفت رشته انسانی ، اون هم حقوق خوند که با توجه به پایه قویی که در اینجا پیدا کرده بود. خیلی از درسهای عمومیش و فیزیکش واقعاً سال پیش دانشگاهی بی نیاز بود . معصومه هم چهار سال رو توی این مدرسه بود که همراه و هم پایه مدرسه جلو رفت .پشتیبانی بی دریغ مدرسه به خصوص سرکار خانم بیگدلی و مشاورین مدرسه علی الخصوص ، تا سال آخر که دیگه خانم دهقان سنگ تموم گذاشتند ، آقای دکتر جعفر قلی که من نمی تونم هیچی بگم که از مشاورینی که پای ثابت این دبیرستان است .
خانم بیگدلی هم که دیگه گفتن نداره ایشون همیشه توی جلسات به ما می گفتن که برای موفقیت هر دانش آموز، ابتدا پشتکار و تلاش دانش آموز و سپس تلاش مدرسه است. من شهادت می دم اینجا همان چه که خانم بیگدلی همیشه می گفتن واقعاً مدرسه زحمت کشیده، همراهی کردن با ما ، همکاری کردن و خدا رو شکر اون نتیجه ای رو که همه مون دلمون می خواست بگیریم گرفتیم ، باز هم تشکر می کنم از همگی اگر اسم ببرم می ترسم کسی از قلم بیفتد .خداوند انشا... همه ی ما رو شاکر نعمتهاش قرار بده ، امیدوارم انشاا... چند سال آینده که دخترای شما به مرحله کنکور می رسند ، شما جای من اینحا بایستید.واقعا احساس قشنگیه نمی تونم توصیفش کنم .
این رو هم خدمتون بگم معصومه یک معلم خصوصی هم نداشت کار مشاورین و معلمین مدرسه مشابه با کار خصوصی با بچه ها بود و معصومه بدون هیچگونه سهمیه و تدریس خصوصی این رتبه را کسب کرده است.
 

آناهید میثمی - رتبه 12 رشته تجربی


پزشکي علوم پزشکي دانشگاه تهران  راز موفقیت: تلاش خیلی زیاد - این که بخواهم به هوش و استعداد فکر کنم به شدت مرا از تلاش کردن باز می‌داشت به همین خاطر صرفاً بر پشتکارم تکیه می‌کردم بعضی از یک امتحان به اندازه زحمت و تلاشم توقع داشتم نه استعدادم، گاهی نتیجه کمتر از حد انتظارم می شد که من را بسیار ناراحت می‌کرد ولی اجازه نمی‌دادم این ناراحتی زیاد ادامه یابد به تلاشم ادامه می‌دادم. چیزی که برای من به باور تبدیل شده بود این نکته بود که ایمان داشتم اگر تلاش کنم، در نهایت نتیجۀ مطلوبم را خواهم گرفت. گاهی این فکر سراغم می‌آمد که هر چه تلاش کنم نتیجه نمی‌گیرم ولی با تمام توان سعی می‌کردم این افکار منفی را از خود دور کنم. همیشه با خودم می‌گفتم این همه نمونه موفق که نتیجه زحمات خود را به بهترین شکل گرفته‌اند، من چرا یکی از آنها نباشم؟ و برای رسیده به آن، بیشتر و بیشتر تلاش می‌کردم.  بهترین ویژگی روشنگران: به نظرم معلمهایش بود. یعنی در این مدرسه به خصوص در سال دوازدهم، هیچ کمبودی از جانب دبیر حس نمی‌شد و در میان معلم‌ها خانم علیجانی از دید من تأثیرگذارترین بودند. دبیر زیست، هم تأثیرخیلی زیادی در من داشتند. به علاوه، مشاور دبیرستان، در لحظات حساس، کمک‌های بسیار مؤثری به من کردند و راهنمایی‌هایی که بسیار زیاد در روند کارم تأثیر داشت و برایم ارزشمند بود. در نهایت مدیریت مدرسه که دشوارترین و ارزشمندترین کار را به انجام رساندند و آن هم نتیجه گرد هم آوردن چنین تیمی به شکل منظم و منسجم و هماهنگ بود و انجام هر کار لازم برای موفقیت بچه ها. از تک تک اعضای روشنگران بسیار تشکر می کنم.  خاطره: روشنگران جو خیلی دوستانه‌ای داشت و من حقیقتاً از تحصیل در چنین مدرسه‌ای لذت بردم. برای من هر لحظه اش زیبا بود. در اردوی عید بعضی از زنگ‌های تفریح را با بچه‌ها می‌گذراندم و اوقات بسیار مفرحی بود. در یکی از زنگ‌های مربوط به ناهار همگی منتظر آماده شدن این وعده بودیم که خانم مشاوران توپ آوردند و همگی تا حاضر شدن ناهار وسطی بازی کردیم، برای دقایقی همه چیز را فراموش کرده بودیم، این که به چه شکل فشرده‌ای مشغول درس خواندن هستیم، این که شاید بعضی‌هایمان، نتیجه مطلوب خود را هنوز نگرفته‌ایم، همگی غرق در بازی شده بودیم و از ته دل می‌خندیدیم و خوشحال بودیم.
 

آیلا صالحی - رتبه 19 کنکور ریاضی
مهنـدسی کامپـیـوتـر‌دانشـگاه صنـعتـی شـریـف

*رمز موفقیت: به نظرم عامل خیلی مهم که باعث موفقیت من شد حمایت های خانم بیگدلی و مشاورین و کادر مدرسه به خصوص زمانی که کرونا آمد و اصلاً ما حس نکردیم که درس هایمان رها شده و یک روز بعد از اعلام کرونا کلاس ما شروع شد و همه برنامه ها قویتر از قبل انجام شد و تمامی مشاورین به صورت مستمر ، پدر و مادرم که بسیار حمایت کردند ، البته که در هیچ لحظه ای از سخت کوشی دست برنداشتم. * صحبت های آیلا در جشن تقدیر از کنکور 99 از پایه دهم که وارد روشنگران شدم ابتدا خیلی نگران بودم که بچه های روشنگران از من خیلی جلوتر هستند و خیلی چیزهای ساده را هم بلد نبودم به خاطر همین از اول خیلی تلاش کردم که با برنامه های مدرسه پیش برویم و طبیعتاً اولش برای من خیلی سخت بود ولی یواش یواش سعی خودم را کردم که ساعت مطالعه ی خودم را بالا ببرم و سال دهم را خیلی سخت گذراندم ولی خودم را تطبیق دادم و سال 11 می دانستم که باید خیلی کار کنم و در مدرسه یاد گرفتم که هر درسی را چگونه بخوانم و چه قدر زمان بگذارم و همیشه طبق برنامه ریزی ارائه شده از طرف مدرسه پیش رفتم و 100 درصد آن را انجام داد فکر می کنم خیلی در موفقیت من تأثیر گذار بود. * آیا هیچوقت در طول این سه سال از کلاسهای خصوصی یا آموزشگاهی استفاده کرده ای؟ نه اصلاً آنقدر مدرسه برنامه های کاملی داشت و معلم ها عالی کار کردند که هیچوقت از آموزشی غیر از مدرسه استفاده نکردم. حتی همایش های درسی دوازدهم که برگزار شد و نیاز به هیچ همایش بیرون از مدرسه نبود. -------------------------------------

صحبت های مادر آیلا صالحی


باعث افتخار است که در یک جمع فرهیخته ای مثل شما حضور دارم ، حس و حال بسیار غریبی است و آرزو می کنم برای کسانی که سال دوازدهم ببینند را انشا... این حس را تجربه کنند ، تبریک می گویم به همه بچه ها برای تلاش های بسیار زیاد عزیزان ، به کادر مدرسه به خاطر مدیریت و هدایت بسیاری که انجام شد و از خانواده ها که صبوری کردند و همراهی بسیار را انجام دادند. آیلا همیشه در ارتباط با مدرسه بود و در ابتدا در پایه دهم آیلا فکر نمی کرد بتواند در مدرسه دوام بیاورد و از پس آن بر بیاید و فکر می کرد که خودش را نشان بدهد یا از همپای بچه های روشنگران برآید و بعد از سالها که از مدرسه ی دیگری وارد روشنگران شدیم و بنر نتایج را دیدیم و آن همه اسم و نتایج عالی بچه ها برایم باور پذیر نبود ، ممکن است که مدرسه این همه رتبه های عالی داشته باشد ، ولی وقتی آمدم و هر سال این بنر را دیدم که این بنر بلند تر و بلند تر می شود ، با توجه به شرایط ، خود آیلا تصمیم گرفت که بیاید مدرسه روشنگران و هیچ اجباری نداشت و با تحقیق که خودش انجام داد دوست داشت که در این مدرسه حضور پیدا کند. و واقعاً دیدم که بهترین تصمیم زندگیشی را گرفته است و مطمئناً که دیگر دخترهای گلم هم همینطور هستند و دخترانی بسیار دانا و توانا و لایق و آرزو می کنم که همشون ستاره ای درخشانی باشند و دختران سرزمین ایران و هر گوشه ای از دنیا هستند همیشه بدخشند و صمیمانه از کادر مدرسه تشکر می کنم و ما همیشه مدرسه را در کنار خودمان داشته ، می توانم بگویم چه مورد آیلا در مورد بقیه هم صادق است حتی در بدترین شرایط مدرسه پشتیبان ما بودند و بدترین اتفاق برای کسی که می تواند بیافتد متأسفانه 18 روز مانده به کنکور مادرم فوت شد و با آیلا رابطه صمیمانه داشتند و باعث ناراحتی بسیار زیاد آیلا شد. تنها کاری که کردم به آقای محمد جعفر زنگ زدم از ایشان خواستم که من چه بکنم که آیلا صدمه نبیند و خدایی نکرده سست نشود و باورتان نمی شود که در بدترین لحظه زندگی ایشان و کادر مدرسه حامی من بودند راه نشان دادند و آیلا را رها نکردند و از فردای آن روز آیلا مدرسه می رفت تا در آن جو غم انگیز حضور نداشته باشد و آیلا هم توانست خودش را نگه دارد و یاد گرفته بود که در مدرسه روشنگران هدف دارد و هدفش از همه چیز برایش مهمتر است و یادگرفته بود که چگونه هیجانات و افکارش را مدیریت کند و نباید به خاطر این مسئله وا بگذارد و باید تلاشش را تا آخرین لحظه ادامه دهد. سال بسیار متفاوتی بود برای همه برای بچه ها ، خانواده ها و برای مدرسه و من زبان قاصر است از تشکر که من واقعا تشکر می کنم از خانم بیگدلی و خانم شیخ حسنی و خانم کمپانیان و خانم صنایعی ، آقای محمد جعفر و همه معلمین و مشاورین.
 

پگاه باقری جاوید - رتبه 21
دندانپزشکی دانشگاه تهران

به نام تو آغاز می کنم که خدایی کنکور یک مسیر پر پیچ و خم است که این مسیر را مطالعه منظم، مستمر و هدفمند در کنار آمادگی روحی و ذهنی همچون چراغی روشن می کند. در این مسیر پستی و بلندی فراوانی پیش روی من بود که توانستم با پشتیبانی ذهنی که مشاوران گرامی می دادند، برنامه ریزی دقیقی که در راس برنامه های مدرسه بود و آرامش قلبی که از خانواده دریافت می کردم،آنها را به خوبی پشت سر بگذارم. من کاملا در چارچوب مدرسه حرکت کردم و اعتقاد دارم که استفاده از کلاس های خصوصی و مشاوره های آموزشی خارج از مدرسه تنها باعث کاهش تمرکز و گمراهی دانش آموز در روند تحصیل می گردد. روند مطالعاتی که در برنامه مدرسه بود و من از آن بهره بردم مطالعات ۳ساله به صورت کاملا مدون و هدفمند شده بود،چرا که مطالعات سال آخر به تنهایی به هیچ عنوان نمی تواند ثمربخش باشد. هرلحظه از تدریس معلمان گرامی برای من همچون طلا ارزشمند بود و حداکثر استفاده را از آن می کردم. باتوجه به شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن مدارس مدیریت محترم مدرسه سرکار خانم بیگدلی به سرعت هماهنگی های لازم را برای کلاس های مجازی طبق برنامه، آزمون های آزمایشی روزانه ،هفتگی وماهانه و پیگیری های لازم برای بررسی دفاتر برنامه ریزی انجام دادند. به گونه ای که این شرایط جدید فرصتی برای پیشی گرفتن ما از رقیبانمون شد. همراهی موثر خانواده و حمایت آنها طبق جلسات مشاوره وسخنرانی های مدیریت و مشاوران سبب فاصله گرفتن ذهنی ما از مسائل روزمره و اجتماعی و در نتیجه ایجاد تمرکز بیشتر ما روی هدف تعیین شده و ذخیره زمان برای مطالعه بیشتر گشت. من به کسانی که تازه مسیر کنکور را آغاز کردند پیشنهاد می دهم که به برنامه دقیق مدرسه و توانمندی های خودشان اعتماد و باور داشته باشند. در همه لحظات با توکل بر خدا امید،پشتکار و اراده خود را حفظ کنند. ایمان داشته باشند درخشش حقیقی در بی وقفه تلاش کردن برای رسیدن به طعم شیرین موفقیت است. چشم از پنجره بردار منجی در آیینه است ...
 

صبا حسین زاده - رتبه 47 تجربی
پزشکی علوم پزشکی دانشگاه تهران

* عوامل مؤثر بر موفقیت شما در کنکور؟ به نظرم عوامل مؤثر در موفقیت در 3 رأس یک مثلث قرار دارند که یک رأس آن پدر و مادرم بودند که نقش مهمی ایفا کردند و رأس دیگر آن مدرسه و کادر مدرسه و معلمان عزیزم و مدیریت روشنگران خانم بیگدلی و مشاورین و خودم که همه برنامه ها را جدی گرفتم با تلاش و پشتکارم و طبق برنامه مطالعاتی مدرسه پیش رفتم. *نقش مدرسه را در موفقیت خود کامل توضیح بده ؟ بعد از اعلام تعطیلی کرونا مدرسه سریع کلاسها را شروع کرد و طبق برنامه ای که داشتیم حتی زودتر از موعد هر سال درسها را به پایان رساندیم و بعد دوره ها و همایش ها بود و کنکورهای آزمایشی که طولانی شدن زمان کنکور خیلی کامل انجام شد و هر لحظه حضور معلمان و مشاوران و مدریریت مدرسه را کنار خودمان احساس می کردیم. نظم و انضباط مدرسه برای ما خیلی اهمیت داشت و این نظم باعث می شد به سمت موفقیت سوق دهد و مدرسه یک برنامه مدون داشت و کنکور محور است و بچه ها را از ابتدا آشنا می کند. عوامل موفقیت در کنکور و اینکه چه کارهایی باید انجام دهیم و تکلیف بچه ها با درس خواندنشان مشخص بود. همین ویژگی من را به سمت روشنگران سوق داد و ویژگی دیگر مدرسه داشتن بهترین معلمها طوری که به هیچ وجه به کلاسهای بیرون از مدرسه نیازی نداشتیم. * جلسه تحلیل با مدیریت در سال دوازدهم چقدر در روند کار شما تأثیر داشت؟ من سال یازدهم بسیار درگیر المپیاد و زیست شدم به همین دلیل از برنامه کنکور مدرسه در سال دوازدهم عقب ماندم و باعث شده بود د راین پایه در برنامه ریزی من اختلالاتی ایجاد شود که در جلسه تحلیلی در دفتر مدیریت با حضور خانواده و مشاورپایه آقای محمد جعفر به طور کامل برنامه من تحلیل شد و راهکارهایی که به من داده شد جهش خیلی بزرگی بود که تازه وارد فاز جدیدی از برنامه کنکور شدم و مدرسه خیلی کمک کرد. تا بتوانم موفق شوم. ----------------------------------------------------------------------------------- صحبتهای مادر صبا حسین زاده خدا را شکر می کنم که فرزند سالم و صالح خدا به من داد که در این جایگاه قرار دارد و سه سال پیش که در این مدرسه خروجی های کنکور را دیدم اشکم سرازیر شد و الان هم همینطور واقعاً خدا را شکر می کنم که همه بچه ها در این سال خیلی خیلی تونستند یه نتیجه عالی بگیرندو به همه تبریک می گویم برای بچه ها هزار بار سخت تر بود ، می خواهم خانم بیگدلی را در یک کلمه توصیف کنم باید بگویم یعنی مسئولیت پذیری و کسی که ما لحظه لحظه ، در کنار خودمان حسشان کردیم در شرایط سخت کرونا و کنکور ما را تنها نگذاشتن و آرامشی که کادر مدرسه مشاورین و آقای محمد جعفر ایجاد کردند.
 

پریچهر قهاری -رتبه 21 کنکور سراسری
پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

علت ثبت نام در روشنگران؟ محبوبیت روشنگران و اینکه با شاگردان قوی و برتر آن دورادور در ارتباط بودم و شنیده بودم از کادر آموزشی و پیگیری های خوبی برخوردارند باعث ورود من به روشنگران شد. در طول حضور من در روشنگران ، با کادر آموزشی قوی روبرو شدم که به لحاظ آموزشی بسیار سخت گیرانه عمل می کردند و این سخت گیری ها اگرچه در طول دوره دانش آموزی به مزاق ما خوش نمی آمد اما در پایان سال تحصیلی و به خصوص در روز برگزاری کنکور که مسلط بودن ما را به لحاظ علمی نشان می داد ، باعث ایجاد رتبه های بسیار خوب نهایتا قبولی های بسیار فوق العاده در کلاس ما شد و نشان داد همة آنها به نفع ما بوده و اون موقع بود که ما تازه قدر و ارزش واقعی مجموعه آموزشی روشنگران را دانستیم. اگر بخواهم از تجربه خودم برای بچه های پایه بگم اینه که برای موفقیت در کنکور باید از پایه سرمایه گذاری علمی کرد. یعنی سعی کنند که در هر پایه خودشون رو به لحاظ علمی قوی کنند همراه با معلم و مشاور پیش بروند و سخت گیری های آن ها را بپذیرند. چون هرچه در پایه قوی تر باشند در پیش دانشگاهی بهتر عمل می کنند چون در آن مقطع جبران ضعف پایه سخت تر می شود همچنین داشتن برنامه ریزی که باعث آرامش و نظم دهی به کارها می شود. کار ویژه شما در پیش دانشگاهی؟ من همیشه عادت داشتم برنامه هایم را می نوشتم و هرکدام را که اجرا می کردم علامت می گذاشتم . این روش هم به من آرامش می داد و هم باعث می شد هر کاری را سر جای خودش انجام دهم و هر هفته با مشاورم برنامه ام را چک می کردم. بنابراین توصیه می کنم حتما به نظر و توصیه های مشاور آموزشی عمل کنند و از تجربیات آن ها نهایت استفاده را بکنند. کار ویژه مشاور شما؟ یادم می آید مشاورمان هر روز یک دسته کارت های رنگی با جملات تاکید مثبت برای ما می آورد و هرکدام از ما یکی از کارت ها را بیرون می کشیدیم و آن ها را می خواندیم . این کارت ها به قدری احساس قشنگی را در ما ایجاد می کرد که قابل وصف نبود. یادم است من در پشت یکی از این کارت ها نامه ای به خدا نوشتم و امضا کردم و تاریخ زدم. مرور این کارت ها در روزهای بعدی اردو هم به ما انرژی می داد و من هنوز آن ها را دارم. کار ویژه روشنگران ؟ یکی دیگر از برنامه های ویژه روشنگران برنامه دوران جمع بندی بود. که در خردادماه برگزار شد . در این دوران به ما نحوه جمع بندی توسط مشاورین ما آموزش داده شد و ما بازهم طبق برنامه شروع به جمع بندی کردیم. به طوریکه تا روز کنکور بارها و بارها کتاب هایمان را دوره کردیم و این به ما آرامش مضاعف می داد. تأثیر خانواده ؟ در پایان از خانواده ، پدر و مادرم سپاسگذاری می کنم که در طول دوران تحصیل من حمایت خودشون رو از من دریغ نکردند و همیشه در کنار من بودند و به من آرامش می دادند و همیشه با سیاست های مدرسه همراهی می کردند و این باعث جدیت دو چندان در من شد. در نهایت می توانم موفقیتم را نظم ، ساماندهی، مشاوره و برنامه ریزی دبیرستان نام ببرم که نقش مهمی در آرامش و موفقیت ما داشت
 

پانته آ کیائی - رتبه 39 کنکور سراسری


مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف تنها دانش آموز دختر حائز رتبه زیر 50 ( نخبه کشوری استان تهران در رشته ریاضی) 1-چند سال در این دبیرستان مشغول به تحصیلی بوده اید ؟ به مدت 4 سال از اول دبیرستان در روشنگران بودم. 2- چگونه موفق شده اید این رتبه را کسب کنید ؟ 3 همیشه سعی می کردم در طول سالهای تحصیلم سر کلاس تمرکز داشته باشم و تمام حواسم را برای یادگیری به کار گیرم و سعی می کردم مطالب را درک کنم و توجه می کردم که چه چیزی در این درس مهم باشد از دبیر سوال کنم و منبع مهم پرسشهای من از دبیرهایم بود. 3 تمام برنامه های مدرسه را اجرا می کردم و ارتباط خیلی خوبی را با مشاورین هر پایه داشتم. 3 ساعت مطالعه بالا بخصوص در پیش دانشگاهی و استفاده از تمام لحظات حتی زنگ تفریح و تمرکز روی دروس عمومی و اختصاصی. 3 آزمون های جامع تستی همیشه باعث پیشرفت من بود. 3- مدرسه روشنگران در موفقیت شما چه نقشی داشت؟ 3 تدریس عالی و توجه ویژه مدیریت ، دبیران و مشاوران مدرسه در تمام طول چهار سال به خصوص مشاورم در پیش دانشگاهی . 3 دبیران و مشاوران در روشنگران همیشه پی گیر هستند به همین دلیل هرگاه مشکلی برایمان پیش می آمد حتی اگر به آنها نمی گفتیم هم متوجه می شدند. 3 یکی دیگر از برنامه های ویژه و خوب مدرسه بعد از ایام عید و ایام امتحانات نیم سال دوم و جمع بندی درست در ایام بعد از امتحانات. 3 آزمونهایی دکه در روشنگران به طور مستمر گرفته می شود و بسیار مفید است ولی بهتر است برای ارزیابی خودتان استفاه کنید نه به فکر مسابقه با دیگران. 3 روشنگران همه و همه اعم از مدیریت - کادر آموزشی و اجرائی به فکر بالا بردن بچه ها هستند.، برنامه ریزی ویژه و قرار گرفتن در چهارچوب برنامه ریزی مدرسه از دیگر عوامل موفقیتم بود. 4-ساعت مطالعه شما در سال پیش دانشگاهی چقدر بود؟ با توجه به توصیه های مشاورم سعی می کردم از زمانهایم حداکثر استفاده را بکنم ، حتی زنگ تفریح و به همین دلیل در شروع کلاس ها ی پیش دانشگاهی از 40 ساعت مطالعه شروع و کم کم به 55 و در آخر جمع بندی به 70 ساعت هم رسید و سعی می کردم مطالعه مفید داشته باشم.و با ثبت در دفتر تقویم اجرایی و تحلیل درست از مطالعه و آزمونها و توجه به نظرات مشاورم توانستم موفق شوم. 5- توصیه شما برای دانش آموزان چیست؟ توصیه می کنم با برنامه ریزی کار کنند و توجه به برنامه های مدرسه داشته باشند و به این فکر کنند الان کجا هستیم و باید یک هفته و یک ماه بعد کجا باشیم. از افت و خیزهای درسی در آزمون های جامع تستی و تشریحی نهراسید بلکه با تحلیل درست از آزمونها و بر طرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت موفق شوید. خاطره شما... تمام عید را در دفتر خانم بیگدلی درس خواندم و در آخر اردو معاون مدرسه عکس خاطره انگیز و به یادماندنی در سختیهای شیرین دوران عید وقتی که در کنار چمدان کتابهایم در حال جمع کردن کتابهایم بودم بدون اینکه متوجه شوم از من گرفت.
 

بیتا طالب زاده - رتبه 7 کنکور سراسری

موفقیت یک امر تک بعدی نیست و برای تحقق این امر نیاز به همکاری چند عامل در کنار هم است. این عوامل عبارت اند از انگیزه، علاقه به رشته، همراهی خانواده، محیط آموزشی مناسب و تلاش و پشتکار که مهمترین عامل در این راه است، امیدوار بودن به آینده و توکل به خدا. همه ی عوامل موفقیت برای اینکه کنار هم به یک نتیجه ی مثبت برسند به یک برنامه و هدف گذاری نیاز دارند که سیستم آموزشی می تواند این امر مهم را در سال تحصیلی پیاده کند و این برنامه می تواند به دانش آموزی که به خاطر حجم زیاد درسها، استرس کنکور و بسیاری موارد دیگر توانایی کنترل برنامه ی درسی را ندارد کمک می کند تا موفق شود. من از قبل مشخص کرده بودم کدام دانشگاه بروم و با توکل به خدا و تلاش و پشتکار و برنامه راهبردی مدرسه راهنمایی اساتید و مشاور برجسته توانستم پله ها را روزها و هفته ها پشت سر بگذارم. مشاور هر پایه باعث میشه که هر پایه به طور تخصصی به سمت هدف خود پیش بره و به موفقیت نزدیک بشه. چون مشاور هم در رابطه با رشته اطلاعات کافی دارد و هم تجربه در این رشته ها دارند. برای همین راهنمایی های کافی و لازم را در این ارتباط به دانش آموزان ارائه می دهند. و تمام روزهای پیش دانشگاهی با لحظات شاد و پر از خنده و پر از استرس بی خوابی و هیجان همراه بود و چون مشاور محترم مدرسه از درست بودن عملکردم اطمینان خاطر داشتند و لحظات ناامیدی، امیدوارم می کردند. دائم فکر می کردم که تمام مطالب و دروس را فراموش کرده ام و نگران بودم اما این اضطراب کاملاً کاذب بود. اگر شما هم دچار چنین استرسی شده اید با توجه به عملکرد و نتایج آزمون ها دچار استرس نشوید و امید داشته باشید که موفق خواهید شد.  بهترین خاطره من از خاطر ات من اینکه اردوی نوروز در مدرسه و مسافرت وسط سال شیراز با بچه ها بهترین خاطره برای من بود. چون با بچه ها وقت زیادی می گذراندیم و بهترین لحظات را کنار هم داشتیم. از مدیر و مشاوران خوبم متشکرم. به امید موفقیت برای بچه های کنکوری سال 94-93
 

زهرا سعیدی - رتبه 15 کنکور سراسری

 علت انتخاب دبیرستان هر فردی برای آینده خود تصمیمی دارد یکی از عواملی که آینده و سرنوشت ما را می سازد رشته تحصیلی و دانشگاه ماست ، من باتوجه به بررسی هایی که در این رشته انجام دادم و علاقه خودم به این رشته و برای رسیدن به موفقیت و هدفم دبیرستان روشنگران را پس از تحقیقاتی که انجام دادم انتخاب کردم.  علت موفقیت ابتدا توکل به خدا و اعتماد به انرژی و تلاش و اراده خودم و شکر و سپاس از نعمت های خداوند متعال که توان این کار را به من داد و حمایت و پشتیبانی پدر و مادرم بخصوص در انتخاب دبیرستان و پس از آن در دوره پیش دانشگاهی که واقعاً مرا حمایت کردند تا بتوانم برنامه ریزی که از طرف دبیرستان شده بود را انجام دهم البته نا گفته نماند که استادان خوب دبیرستان روشنگران و مشاوره های خوبی که انجام می شد واقعاً از عوامل موفقیتم به حساب می آید. همچنین مرور درسها و تمرین و تکرار و تست هایی که برای هر درس و پس از مطالعه آن می زدم که محلی از راهنمایی های مشاور مربوطه من بود باعث موفقتم می شد.  خاطره لحظه لحظه کلاسهای درس پیش دانشگاهی و همه سختی هایش برایم خاطره است بخصوص دوران طلائی اردوی نوروزی که در دبیرستان ماندیم و توانستیم بسیار استفاده ببریم واقعاً از این بابت از مسئولین مدرسه و مربیان و مشاوران که تعطیلات عید را در کنار ما بودند تشکر می کنم.
 

بیتا خان محمدی - رتبه 29 کنکور سراسری


پـــزشـــکی دانشگاه علوم پزشکی تهران نحوه درس خواندن: در تمام سالهای تحصیلی مخصوصا پیش دانشگاهی نحوه درس خواندن بسیار مهم است. چون حجم مطالب خیلی زیاد و فرصت برای مطالعه دروس محدود می باشد . بنابراین باید دانش آموزان علاوه بر این که به کمیت درس خواندن اهمیت می دهند حتماٌ باید به کیفیت آن هم توجه کنند. به همین خاطر هنگام درس خواندن داشتن تمرکز، دقت کافی و استفاده بهینه از وقت لازم است ، همین طور خواندن درس همان روز بسیار اهمیت دارد یعنی هر درس رادر همان روز که معلمان تدریس می کنند یا روز بعد بخوانیم کمک بسیار زیادی در صرفه جویی زمان می کند. رمز موفقیت : مدرسه با فراهم کردن امکانات لازم نقش مهم در موفقیت دانش آموزان دارد یکی از نگرانیهای بچه ها در پیش دانشگاهی داشتن برنامه ریزی مناسب است که مشاورین بیشترین نقش را در طرح کردن این برنامه دارند ، مشاورین خوب مدرسه با راهنمائیهای خود می توانند مقدار بسیار زیادی از نگرانیهای دانش آموزان را حل کنند. یکی دیگر از نقشهای بسیار مهم مدرسه وجود کادر آموزشی مجرب است که باعث می شود دانش آموزان از نظر آموزشی احساس نگرانی نکنند. و یکی از موارد مهم دیگر که باعث موفقیت من شد این بود که توانستم با کمک مشاور مدرسه خوابم را که زیاد بود به حداقل برسانم و این نکته در موفقیت من بسیار تأثیر گذار بود. خاطره : بهترین خاطره از سال پیش دانشگاهی یکی از روزهای زمستان بود که برف زیادی باریده بوده و بچه های کلاس تجربی به همراه دبیر زمین شناسی سرکار خانم مدنی به پارکی که کنار مدرسه بود رفتیم و حسابی برف بازی کردیم و همین باعث شد که انرژی خیلی زیادی برای ادامه کار داشته باشم. دیگر اینکه در اردوی عید که در مدرسه کنار دوستانمان درس می خواندیم از بهترین روزهای عمرم بود.
 

زهرا ملکی - رتبه 54 کنکور سراسری


مــهندسی بــرق دانشگـاه صنعتی شـریف از آنجا که پیش دانشگاهی سال مهم و تاثیرگذاری در زندگی افراد است دغدغه من هم برای انتخاب مدرسه مناسب بسیار زیاد بود و مرا واداشت به دنبال مدرسه ای باشم که با معیارهای من یعنی دبیران مجرب ، مشاوره قوی ، دانش آموزان یک دست و قوی و همچنین سخت گیری مناسب هماهنگ باشند. مدارس مختلف را جستجو کردم تا به روشنگران رسیدم که همه گزینه های انتخاب من را شامل می شد. حضور اساتید قوی و با تجربه ، مشاور دلسوز و همراه ، پیشینه خوب ، وجود آرامش و اطمینان در اجرای تک تک برنامه ها در این مدرسه دیده می شه ، البته این آرامش و اطمینان خاطر به خاطر نظم و تجربه کافی حاصل می شه که به لطف مشاور عزیزمان و بقیه اساتید و کادر مدرسه در روشنگران حاکم بود. از دیدگاه من اولین و آخرین کسی که قادر به رقم زدن سرنوشت انسان هست خود فرد است(البته به لطف خدا) اما ایجاد شرایط مطلوب باعث میشه آدم بهتر تلاش کنه . حضور اساتید با تجربه، مشاوره دلسوزانه خانم پناهی شرایط ما را برای رسیدن به هدفمان هموارتر کرد. حضور و حمایت پدر و مادر از من و دبیرستان و مشاورمان هم که نقش پررنگی قطعا در این موقعیت داشت هم نمی شود نادیده گرفت. یکی از خاطرات شیرین من جشن شب یلدا بود، شب شعر با حضور دبیر ادبیاتمان ، تفال به حافظ ، انارهای سرخ و هندوانه و ژله هایی که توسط بچه ها آماده شده بود و زیباتر از همه اینکه این جشن با میزبانی خود بچه ها و با حمایت و برنامه ریزی خانم پناهی مشاورمان برگزار شد آن را خاطره انگیز کرد.
 

کیانا عزت دوست - رتبه 52 کنکور سراسری


مـــهندسی بــــرق دانشگـاه صنعتی شـریف  رمز موفقیت : رمز موفقیت من در سخت کوشی و دنبال کردن برنامه های مشاورم بود و همین طور سعی در حفظ کردن روحیه و آرامش خود در طول سال ، یکی دیگر از راه هایی که به خود من کمک کرد یاری کردن دوستانم در مشکلات درسی بود و حل کردن مسائل با هم بود. مشاورم فوق العاده در روند تحصیلی من تاثیر داشتند، از وقتی برنامه هامو با ایشان هماهنگ کردم پیشرفت آشکاری کردم و انگیزه و روحیه ی خوبی پیدا کردم. و سرکار خانم بیگدلی با مدیریت قوی و مشاوره ها و دلسوزی هایشان در دانش آموزان ایجاد انگیزه می کردند. روشنگران مدرسه ای است با دانش آموزان سخت کوش و توانا و معلمانی حاذق که قرار گرفتن در این محیط سخت کوشی و انگیزه را در من قوی تر کرد و عامل مهمی در موفقیتم بود.  تأثیر کدام معلم در موفقیت شما بیشتر بود ؟ و چرا؟ همه معلم ها خیلی خوب انتخاب شده بودند و تاثیر به سزایی داشتند. و در نظر من خانم علیجانی بیشترین تأثیر را در دانش آموزان دارند که بسیار دلسوز و با برنامه با معلومات عالی بودند و همه جا موفقیت همه ی دانش آموزان را در نظر داشتند و واقعاً وقت زیادی را صرف ما و مشکلات ما می کردند.  تأثیر مدرسه در مباحث علمی دانشگاه: اگر می خواهید در دانشگاه مشکل قابل توجهی نداشته باشید حتماً مباحث مدرسه را مفهومی یاد گرفته و با حفظ کردن چند فرمول خودتان را فریب ندهید چون در دانشگاه نمی توانید این روش را پیش بگیرید مخصوصاً در ترم اول که بیشتر مباحث مربوط به دبیرستان است ( بیشتر در ریاضی و فیزیک). در همین ترم اول متوجه شدم که چقدر از لحاظ معلومات از بقیه جلوتر هستم و پایه علمی قوی تری دارم.  بهترین خاطره ی مدرسه: بهترین خاطره ی من از مدرسه اردوهای مطالعاتی بود که فرصتی خوب برای جمع آوری و یادگرفتن دروس و همزمان با آن تجربه ای جدید و خاطره انگیز کنار دوستانم بود. نکته ای که خیلی برایم جالب بود و همیشه در خاطرم می ماند توجهات زیاد خانم بیگدلی به نحوه درس خواندن و بهره وری ما در مدرسه در دوران پیش دانشگاهی مخصوصاً اردوی مطالعاتی عید بود. و به محض اینکه متوجه می شدند دانش آموزی خوب درس نمی خواند سریعاً اقدام می کردند.
 

حوریا نیک اختر - رتبه 47 کنکور سراسری
دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران


رمز موفقیت :
دلیل اصلی موفقیت من در سیستم آموزشی روشنگران – برنامه ریزی منظم و هدف دار و همه جانبه و پیگیری مرتب و گام به گام مشاورکه همراه دانش آموز بود.
از جمله کارهایی که بسیار مهم و تأثیر گذار بود، روز خواندن درس هر روز در همان روز بود که از پایه با برنامه ریزی مناسب به آن عادت کرده بودیم .
از دیگر عوامل موفقیت من جو دوستانه و رقابت سالم و همگام دانش آموزان با یکدیگر بود که باعث پیشرفت همه ی بچه ها می شد.
تشویق و روحیه دادن کادر مدرسه و پیگری های پی در پی مشاوران هر پایه به خصوص مشاور پیش دانشگاهی نیز در موفقیت من تأثیر بسزایی داشته است.
خاطره :
تک تک روزهای مدرسه و اردوهای دسته جمعی با دوستان و کادر دوست داشتنی مدرسه به خصوص خانم شیخ حسنی بسیار شیرین و به یاد ماندنی است از اردوهای درون شهری گرفته تا اردوی ایام نوروز پیش دانشگاهی و ...
اما بهترین خاطره ی من اردوی شیراز سال اول دبیرستان و اردوی یزد سال دوم دبیرستان ، شبِ کویر و شتر سواری و موتورسواری و تولد گرفتن و .... بود که واقعاً از هر نظر عالی بود و از به یاد ماندنی ترین خاطرات زندگی من شد.
 

نازنین میرزایی- رتبه 8
رشته معماری دانشگاه تهرانعلت انتخاب این رشته:
علاقه به طراحی مهندسی عاملی شد که این رشته را انتخاب کنم.

علت انتخاب این مدرسه:
بخاطر محیط مناسب آموزشی که در مقایسه با مدارس دیگر از همه نظر برتری داشته دارد.

علت موفقیت:
حمایت‌های پدرم و کادر آموزشی مدرسه که خیلی تلاش کردند ما به موفقیت مورد نظر دست پیدا کنیم.

چه هدفی را دنبال می‌کنید:
انشاالله عزمم را جزم کردم تا مقطع دکترای حرفه‌ای پیش بروم و دفتر کار بزنم و شروع به کار کنم.

نقش پدر و مادر در موفقیت:
مادرم در آرامشی که در خانه هماهنگ می‌کردم و برنامه‌ریزی‌های ایشان برای من در خانه پدرم در شرایط سخت روحی همراه من بودند و تاثیر بسزایی در موفقیت من داشتند.

نقش معلمین:
نقش بسیار زیادی داشتند و در کنار این اساتید توانستم به هدفم برسم.

نقش سیستم در کسب موفقیت:
سیستم مدرسه و استراتژی موجود عاملی بود که ما را از حواشی زمان دور نگه می‌داشت و باعث تمرکز ما روی اهدافمان می‌شد.

نقش مشاور در طول تحصیل:
برنامه‌ریزی‌های مشاور و در هر شرایطی که بود ایشان نسبت به ما بی‌دریغ حامی ‌و حمایت‌گر بود.

پیش‌بینی رتبه:
در واقع فکر می‌کردم رتبه‌ام بین 10 تا 20 شود.
 

مائده اسماعیل‌زاده - رتبه 68 ریاضی
مـهـنــدســي مـکانيــک دانشگاه تهــرانصحبت از موفقیت شاید ساده باشد ولی در کنار این این سادگی باید از تلاش‌ها، سختی‌ها، شادی‌ها و غم‌ها هم صحبت کرد.
چیزی که من تجربه کردم آن است که هرچه آرزوی خودم را نزدیک‌تر دیدم اراده و توان برای تلاش کردن در من بالاتر رفت.
اولین چیزی که برای خودم بعنوان هدف قرار دادم، دادن پاسخ مناسب به زحمات خانم بیگدلی که همیشه با دلسوزی کامل همراهی مان کردند و همیشه راهنمایی و صحبت‌هایشان مسیر موفقیت را برایمان روشن تر می‌کرد،
دبیران عزیزم که هر کدام دانسته‌ها و دانش خودشان را با تمام وجود نثار ما می‌کردند و مشاوران دوست داشتنی و مهربانمان، خانم فضلی، آقای محمد جعفر و آقای سرورپور و دیگر مشاورین و در مجموع کادر آموزشی و پرورشی دبیرستان بود.
و چیزی که همیشه خودم یادآوری کرده و می‌کنم، زحمات مادر و پدرم است که همیشه پشتم بودند، چه در شرایط سخت و چه در شرایط خوب و آسان که همیشه در تلاش برای سرافراز کردنشان هستم..
در روشنگران خاطرات زیادی داریم، یازدهم، دوازدهم؛ اردوهای جاجرود که باعث شدند خیلی خاطرۀ خوب برای تک تکمان رقم بخود،
جشن‌های مدرسه، اردوهای برون استانی و اردو مطالعاتی عید قبل از کنکور که واقعاً تجربه ی جالب، سخت و قشنگی بود چون همه با هم و در کنار هم برای هدفمان می‌جنگیدیم...
و به نظر من دوران عید را جدی بگیرید و از لحظه لحظه‌ی آن، بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

کلی چیز در روشنگران یاد گرفتیم:


نحوه‌ی تست زنی، ساعت مطالعه‌ی معقول، برنامه‌ریزی عالی، نحوه‌ی مطالعه‌ی درست و جا نزدن در سال کنکور که واقعاً در هر جایی نمی‌شود، آنها را یاد گرفت.

تدریس عالی همه‌ی دبیران از سال دهم تا دوازدهم که واقعاً باعث افتخار ماست

دانش آموز بودن این استادان دلسوز مثل خانم علیجانی، خانم خلیلی، آقای خالقی، آقای صابونی و تمام استادهای عزیزمان
و در آخر، به هر حال سال کنکور سال آسانی نیست، پر از پستی و بلندی است،
ولی با تکنیک‌های درست مشاوران به ما یاد می‌دهند و با تلاش و پشتکار مستمر خودمان و خسته نشدن در این راه، در آخر با دیدن نتیجه‌ی دلخواه خودمان، تمام سختی‌های راه فراموش می‌شود و فقط خاطره‌های خوب باقی می‌ماند.
به نظر من مهمترین چیز در سال کنکور تلاش و اراده‌ی خودمان است.
هر چه شد جا نزنید و تا آخر مسیر را بروید که وقتی آخر مسیر به عقب برگردید و نگاه کنید، حال خودتان است که جذب می‌شود و تمام خستگی‌ها را فراموش می‌کنید.
ثبت نام
Call Now Button