نظم و انضباط

نظم و انضباط

در این مقاله از سایت روشنگران با ما همراه باشید تا درباره ی نظم و انضباط اطلاعات بیشتری بدست آورید و ما بتوانیم برای کسب  اطلاعاتی نظیر این مقاله همراه شما باشیم

نظم، علمی ظریف و هنری با ارزش است | نظم و انضباط

نظم در نظام هستی باعث دوام و پایداری زیستی است ودر درون انسان‌ها باعث آرامش و سلامتی است. نظم در اجرای قوانین خود، پشتوانه‌ای قوی برای احیای ارزش‌های فرهنگی، دینی و اخلاقی یک جامعه شده که در نتیجه می‌توان به اهداف کوتاه‌مدت و درازمدت با سرعت بیشتری دست یافت.

نظم يعني هر چيزي و هر كسي سر جاي خودش و انضباط نيز فراهم‌آوردن امكانات، قوانين و مقرراتي است كه بتواند نظم را حاكم كند. نظم يكي از اركان بسيار مهم در استراتژي روشنگران و جزء اساسي‌ترين عوامل موفقيت محسوب مي‌گردد در اين سيستم همه اجزاء وعوامل مجري قوانين و ايجاد نظم در محيط مي‌باشند اين فرآيند از كادر اجرايي و آموزشي آغاز و نهايتا به دانش‌آموز ختم مي‌گردد.

دانش‌آموز بايد شاهد اجراي نظم توسط مربيان مربوطه خود باشد آن‌ها قانونمند‌بودن را در محيط‌هاي گوناگون به خصوص درمحيط‌هاي آموزشي آموزش مي‌بينند. ما معتقديم دانش‌آموزان امروز مديران و مسئولين فرداي اين مرز و بوم خواهند بود، مديران فردا بايد توانمند‌بودن را با تمام وجود لمس كرده تا بتوانند آن را در هر سيستمي پياده كنند.

براي اجراي قوانين نه تنها الگوپذيري را در آن‌ها تقويت مي‌كنيم بلكه سعي داريم با برقراري ارتباطي دوستانه، حمايت، دقت، نظارت و كنترل لازم را بر روي رفتارهاي دانش‌آموزان داشته باشيم در اين ميان ايجاد عادت‌هاي خوب و منطقي در آنان در اولويت است. دانش‌آموزان در سن بسيار حساس نوجواني هستند و در عين حال كه احساس استقلال در آن‌ها تقويت مي‌شود نياز مبرم به نظارت مستمر و غير‌مستقيم دارند.

بنابراين در اولين گام خانواده و اولياء مدرسه موظفند در رفت آمد، غيبت و تاخير آنها دقت لازم را مبذول دارند. زيرا شرايط نامساعد در رفت آمد آنان علاوه بر مشكلات تحصيلي ساير ابعاد زندگي دانش‌آموزان را نيز تحت تاثير قرار خواهد داد به همين دليل در اين سيستم نظارتي دقيق در ارتباط با تاخير و غيبت و رفت و آمد دانش‌آموزان انجام مي‌گيرد.

اما در كنار نظارت تدابير ديگري در سيستم به شرح زير انديشيده شده: – رعايت آزادي‌هاي فردي و توجه به عواطف انساني به منظور فراهم‌ساختن امكان رشد و پيشرفت در ابعاد مختلف فردي و اجتماعي. – تقويت رفتارهاي مطلوب در جهت رشد فردي، اجتماعي و عاطفي دانش‌آموز. – تكريم شخصيت افراد و احترام متقابل. – ريشه‌يابي رفتارهاي نامتعارف و تاثيرگذار در ارتباطات. – تنبيه و تشويق به موقع دانش‌آموزان تنبيه به گونه‌اي که دانش‌آموز از آن تجربه بياموزد و تشويق از آن جهت كه با دلگرمي بيشتري به كارهاي مثبت روي آورد. – ايجاد روابط دوستانه و حسنه بين دانش‌آموزان.

از ویژگی‌های دانش‌آموزان روشنگران رعایت شرایط ظاهری اعم از حجاب ومی‌باشد که این هماهنگی نتیجه رشد فکری و تلاش برای علم‌آموزی و بدست‌آوردن مهارت‌های زندگی با رویکرد نظم و آرامش برای رسیدن به هدف وموفقیت می‌باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس